Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Narzędzia potrzebne do montażu kamer przemysłowych

Strona główna  »  Artykuły  »  Narzędzia potrzebne do montażu kamer przemysłowych


Narzędzia potrzebne do montażu kamer przemysłowych

Jakie narzędzia są potrzebne, kiedy szybko i sprawnie chcemy wykonać montaż kamer przemysłowych? Przedstawiamy najbardziej niezbędne wyposażenie, bez którego nie można myśleć o szybkim i sprawnym wykonaniu zlecenia.

Aby kamery były solidnie przymocowane do ściany, należy do nich zamocować uchwyty. Montaż odbywa się z użyciem specjalnych kołków rozporowych. Konieczne w ich przypadku jest wywiercenie otworów, w których kołki zostaną umieszczone. Do wiercenia w ścianach lub sufitach, należy korzystać z wiertarek udarowych. Pozwalają one szybko i precyzyjnie wykonać otwory, bez niepotrzebnego uszkadzania tynków.

Poziomica

Montaż kamer przemysłowych powinien być wykonany w ściśle określonych miejscach. Są one zaznaczone na przygotowanym projekcie. Dla upewnienia się, czy linie montażu są we właściwych miejscach naniesione, należy każdy pomiar korygować z użyciem poziomicy i dobrze skalibrowanej taśmy mierniczej.

 

Drabina

Trudno sobie wyobrazić montaż kamer przemysłowych, bez posiadania wysokiej i stabilnej drabiny. Jest ona niezbędna do bezpiecznego wykonania montażu w miejscach na wyższej wysokości. Drabina powinna posiadać półeczkę, na której można tymczasowo odłożyć wiertarkę lub inne niezbędne narzędzia.

narzedzie do montazu kamer przemyslowych

 


Montaż kamer cctv w każdym wypadku powinny wykonywać przynajmniej dwie osoby. Szczególnie, jeśli mowa jest o montażu na większych wysokościach. Wówczas jedna z osób powinna asekurować drugą, aby nie doszło do wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia. Pomocnik będzie również korygował ustawienie kamer, aby zapewnić im optymalne położenie i uzyskać najlepsze efekty pracy.